BUX 139768.24 0,1 %
OTP 45830 -0,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon jól fizette barátnőjét Matolcsy György

A legjobban fizetett 4-5 százalékba tartozhatott a Magyar Nemzeti Bankban Vajda Zita, aki a válófélben lévő Matolcsy György új barátnője, írja a Portfolio.hu a Népszabadságra hivatkozva.

2016. szeptember 12. hétfő, 18:36

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az 1300 alkalmazottat foglalkoztató MNB-ben a legjobban fizetett 116 személy közül csak 33-nak volt magasabb a bére, mint neki, pedig Vajda Zita nem vezetett önálló osztályt - olvasható a Portfolo.hu-n.

Vajda Zita már az NGM-ben is Matolcsy György irányítása alatt dolgozott, majd követte őt az MNB-hez. Feladata a jegybankelnök külföldi útjainak szervezése volt, amelyekre sokszor el is kísérte Matolcsy Györgyöt. Vajda Zita idén májusban távozott az MNB-től, fizetése addig havi bruttó 1,7 millió forint volt, ami nettó 1 150 450 forintot jelent.

A barátnő anyjához köthető cég szintén jól járt, hiszen havi szinten milliós értékben végzett könyvviteli és számviteli szolgáltatásokat a Magyar Nemzeti Bank alapítványainak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet