BUX 139878.08 0,18 %
OTP 45990 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hiba a népszavazási kampányban - megszólalt a kormány

Ha szükséges, a kormány a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) által jelzett módon kiegészíti a népszavazással kapcsolatos tájékoztató kiadvány technikai információit - közölte Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.

2016. szeptember 12. hétfő, 14:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az NVB hétfői ülésén megállapította, hogy hiányos volt a kormány október 2-ai népszavazással kapcsolatban a lakossághoz eljuttatott tájékoztató kiadványának impresszuma, ugyanis abban nem volt feltüntetve a kiadásért és szerkesztésért felelős személy neve. Megállapították a jóhiszemű és rendeltetésszerű joggyakorlás alapelvének sérelmét, és a határozat jogerőre emelkedésétől megtiltotta a kiadvány további terjesztését.

Dömötör Csaba az mondta, hogy \"a kormányzati kiadvány jogi tájékoztatójában világosan fel van tüntetve, hogy a felelős kiadó a Miniszterelnöki Kabinetiroda. Amennyiben szükség van kisebb módosításokra, a kormány az NVB által jelzett módon kiegészíti a technikai információkat\".

A kormány által kezdeményezett népszavazást október 2-ára írta ki az államfő, a népszavazási kérdés úgy szól: \"Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?\"

MTI
MTI

Ez is érdekelhet