BUX 139656.89 0,02 %
OTP 45800 -0,37 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fogyatkozik Magyarországon a víz

Mika János éghajlatkutató szerint Magyarországon csökkenő tendenciát mutat a vízbevétel, amelynek fő okozója az éghajlatváltozás.

2016. július 30. szombat, 19:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szakértő az M1 csatorna péntek esti műsorában azt mondta, az éghajlatváltozás nem csak a hőmérséklet, hanem a felhőzet változásával is jár, ez Magyarországon és attól délre csökken, ami melegedést és hiányt okoz a csapadékban. Az északi területen ennek pont az ellenkezője igaz, emiatt a száraz területek még szárazabbak, a csapadékosak még csapadékosabbak lesznek. Emiatt ahol vízhiány volt, ott még nagyobb hiány lesz, ahol pedig vízbőség volt, ott még több víz lesz.

Perger László, az Országos Vízügyi Főigazgatóság vezető tanácsadója a hírműsorban azt mondta, a föld teljes vízkészletének 2,8 százaléka édesvíz, ennek 75 százaléka nem hozzáférhető, a fennmaradó kevesebb mint 1 százalék fogyasztható. Felhívta a figyelmet, hogy ki kell elégíteni az ökológiai, ipari és mezőgazdasági igényeket is az emberi fogyasztáson kívül, és a helyzetet súlyosbítja, hogy a népesség folyamatosan emelkedik.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet