BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsyék ötvenmilliárdot utaltak az államnak

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) szerdán átutalta az 50 milliárd forint összegű osztalékot a magyar költségvetés számára, végrehajtva a jegybank igazgatóságának április végi döntését - közölte az MNB.

2016. június 15. szerda, 16:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közlemény szerint a rekordméretű befizetést a 2015-ben elért kiemelkedő, közel 95 milliárd forintot kitevő nyereség tette lehetővé. Hozzátették, hogy a jegybank eredménytartaléka az osztalékfizetés mellett is magas, meghaladja a 100 milliárd forintot, amely az esetlegesen felmerülő jövőbeli kockázatokra elegendő fedezetet nyújt.

A jegybank 2012-ben 203 milliárd forint veszteséget jelzett előre 2013-ra, ehelyett már harmadik éve nyereséges - írták a közleményben. Az osztalék átutalására az MNB igazgatóságának határozata június 30-ig adott határidőt.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet