BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

MNB: nem lesz kamatcsökkentés

Az alapkamathoz nem nyúlunk hozzá, a kamatcsökkentést kizárom a jelenlegi helyzetben - mondta Nagy Márton az MNB alelnöke egy háttérbeszélgetésen.

2016. január 29. péntek, 12:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövőben a nem konvencionális eszközök szerepe erősödik a monetáris politikában, így például a kamatfolyosó finomhangolására is figyel majd a jegybank- mondta Nagy Márton, aki szó szerint kizárta a kamatcsökkentés lehetőségét.

A kamatfolyosó szerepe felértékelődik majd, a jegybank számára az a kedvező, ha az alapkamat a kamatfolyosó közepén, vagy az alsó széle közelében helyezkedik el. Ilyen, a monetáris politika alakításában igénybe vehető nem konvencionális eszközök lehetnek a kamatfolyosó esetleges átalakítása, \"finomhangolása\", a kamatcsere ügyletek, a sterilizásciós állomány szerkezetének változtatása, a kéthetes betét kivezetése - sorolta az MNB alelnöke.

A csokra vonatkozó kérdésre elmondta: ha a csok hatására évi 5000 új lakás épülne, az éves szinten 0,4 százalékkal növelné meg a GDP-t a jegybanki szakemberek számításai szerint.

.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet