BUX 138808.65 -0,49 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kifizették a tanárokat

A közoktatásban dolgozók végül hétfő reggel megkapták a novemberi bérüket. Hogy mi miatt csúszott a kifizetés, még mindig nem világos - írja a hvg.hu.

2015. december 7. hétfő, 13:18

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ha jelentős késéssel is, de úgy tűnik, megkapták a fizetésüket a közszférában dolgozók. Ma reggel a lapnak több pedagógus is jelezte, hogy megérkezett számlájukra a fizetés, de magyarázatot arra továbbra sem kaptak, hogy miért volt ennyire bizonytalan a kifizetésük. Múlt héten derült ki, hogy a közokatásban dolgozók december 3-a helyett később kapják meg a novemberi fizetésüket.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete mindenesetre a felelőst keresni. Vasárnapi közleményükben azt írták, követelik a kialakult helyzetért felelősök megnevezését, és elszámoltatását! \"Követeljük, hogy a Parlament - a lehető leghamarabb - alkosson olyan jogszabályi környezetet, mely lehetővé teszi hazánk közoktatásának biztonságos, és eredményes működését! Követeljük a - demokratikus minimumnak számító - jogbiztonság feltételeinek biztosítását!\"

Economx
Economx

Ez is érdekelhet