BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: elfogadhatatlan a magyarok kilökése Schengenből

Elfogadhatatlannak tart a miniszterelnök minden olyan szerveződést, amely \"kilökné\" a magyarokat a szabad európai mozgás lehetőségéből. Orbán szerint a Magyarországgal szembeni uniós eljárások együttese nem más, mint bosszú a különutas gondolkodásért.

2015. december 4. péntek, 08:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Orbán Viktor pénteken a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában azt mondta: néhány európai uniós ország - leginkább az alapítók - le akarja választani magáról a közép-európai országokat, ahonnan a migránsok érkeztek az EU-ba.

\"Teljesen elfogadhatatlan magyar szempontból bármilyen szerveződés, amely ki akarná lökni a magyarokat a szabad mozgás lehetőségéből, hiszen mi voltunk az egyetlenek a schengeni tagállamok közül, akik valóban megvédték Schengen, tehát a szabad mozgás övezetének külső határát\" - hangsúlyozta.

Emlékeztetett: a visegrádi együttműködés tagállamai - Magyarország mellett Csehország, Lengyelország és Szlovákia - csütörtökön Prágában megállapodtak, hogy szervezetten lépnek fel a saját mozgási szabadságuk megvédése érdekében, és ezért megalapították a Schengen barátai nevű kört.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet