BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra megnyitották az ásotthalmi határátkelőhelyet

Szombaton délelőtt újra megnyitották az Ásotthalom-Királyhalom (Backi Vinogradi) határátkelőhelyet - tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-t.

2015. szeptember 19. szombat, 12:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szenti Szabolcs elmondta, az utasok naponta 7 és 19 óra között vehetik igénybe az átkelőt. A röszkei autópálya- és a röszkei közúti határátkelőhely továbbra is zárva van - közölte az őrnagy.

A magyar-szerb határon azt követően kellett lezárni a három átkelőt, hogy a hét elején jogszabályváltozások és a határőrizet szigorítását követően migránsok ezeken keresztül próbáltak magyar területre jutni.

Az MTI helyszínen tartózkodó tudósítója azt tapasztalta, hogy egyelőre csak néhány autó várakozott ki- és belépésre az ásotthalmi határátkelőnél szombaton délelőtt 10 órakor.

A rendőrség a helyszínen azt közölte, hogy a határátkelő csupán személyforgalmat fogad, magyar, szerb és uniós viszonylatban. Ez azt jelenti, hogy más ország polgárai, illetve a teherautók nem kellhetnek át ezen a határátlépőn. A hatóság tájékoztatása alapján a határátkelőt a helyszíni állapotoktól függően bármikor újra lezárhatják.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet