BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szijjártó beszólt az ENSZ-főtitkárnak

A külgazdasági és külügyminiszter szerint az ENSZ-főtitkár nyilatkozata a magyarországi helyzetről \"bizarr és felháborító\", Ban Ki Mun \"nem a valós tények alapján foglalt állást\".

2015. szeptember 16. szerda, 21:09

Fotó: Napi Gazdaság / Dömötör Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szijjártó Péter szerda este az MTI-hez eljuttatott közleményben arra reagált, hogy Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár egy szerdai New York-i sajtótájékoztatón kijelentette: \"sokkolt az a látvány, ahogy ezekkel a menekültekkel és migránsokkal bántak, ez elfogadhatatlan\". Minden országnak vannak belső problémái, de ez esetben háború és üldöztetés elől menekülő emberekről van szó, és \"együtt érzőnek kell lennünk\".

A Külgazdasági és Külügyminisztérium szerdai közleménye szerint Szijjártó Péter mindezzel kapcsolatban kiemelte: agresszív bevándorlók támadtak magyar rendőrökre, akik közül tizennégyen megsérültek. \"A rendőrök pajzsaikkal védték azt az anyát és egyéves gyermekét, akiket az agresszív tömeg magával sodort. Sajnálom, hogy az ENSZ főtitkára nem a valós tények alapján foglalt állást\" - fogalmazott a miniszter.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet