BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összehívták a horvát nemzetbiztonsági tanács ülését péntekre

Összehívták a horvát nemzetbiztonsági tanács ülését péntekre a migránsválság miatt - közölte a horvát kormány szóvivője szerdán.

2015. szeptember 16. szerda, 17:50

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kolinda Grabar-Kitarovic horvát államfő kedden levélben kérte a zágrábi kormányt, hogy péntekre, vagy legkésőbb jövő keddre hívja össze a horvát nemzetbiztonsági tanácsot a migránsválság miatt. Figyelembe véve, hogy több szomszédos EU-tagország (Magyarország, Ausztria, Németország és Szlovákia) megerősítette határvédelmét a schengeni övezetben, \"félő, hogy a migrációs nyomás áttevődik Horvátországra, erről a kérdésről pedig a legmagasabb állami szinten kell tárgyalni\" - írta az államfő.

Zoran Milanovic horvát miniszterelnök szerdán a parlamentben egyetértését fejezte ki a javaslattal. \"A felelősség a kormányé, de mindenképpen jó, ha a tanácsban is beszélünk a kialakult helyzetről, akkor is, ha csak egy koordinációs testületről van szó\" - hangsúlyozta a kormányfő.

A tanács tagja a belügyminiszter, az államfő nemzetbiztonsági tanácsadója, a nemzetbiztonsági ügynökségek vezetői és a nemzetbiztonsági tanács hivatalának vezetője. Feladata, hogy tanácsokkal lássa el a kormányt és az államfőt nemzetbiztonsági kérdésekben, valamint koordinálja horvát nemzetbiztonsági és hírszerzési ügynökségek működését.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet