BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Két év múlva minden tankönyv ingyen lesz

Felmenő rendszerben kiterjesztik az ingyenes tankönyvellátást, 2017-től minden általános iskolásnak alanyi jogon járnak az ingyen tankönyvek.

2015. augusztus 30. vasárnap, 11:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A két nap múlva kezdődő tanévben az 1 millió 200 ezer általános és középiskolás gyermeknek több mint fele, mintegy 650 ezer ingyen kapja meg tankönyveit. Idén az általános iskolások között az első, második és harmadik évfolyamon valamennyi gyermek számára jár az ingyenes tankönyv. Emellett a felsőbb évfolyamosok rászorultsági alapon, például a nagycsaládosok, a tartósan beteg gyermeket nevelő családok számára jár ingyenesen a tankönyv - mondta Dunai Mónika, a Fidesz-frakció szóvivője az állami tévében.

A kormány két éve elkezdett tankönyvreformját felmenő rendszerben valósítják meg. A folyamat részeként azok, akiknek fizetniük kell a könyvekért, mintegy 35 százalékkal fizetnek kevesebbet, mint 2013-ban. Idén átlagosan 12 ezer forintba kerül egy tankönyvcsomag. A cél, hogy jövőre már 700 ezer, 2017-ben pedig valamennyi általános iskolás alanyi jogon kaphassa meg ingyenes tankönyveit.

Az ingyenes gyermekétkeztetés kiterjesztését is tervezik - mondta Dunai. Az az általános iskolákban is minél több gyermekre szeretnék kiterjeszteni az ingyenes közétkeztetést, és csak a legtehetősebb 10 százaléknak kellene fizetnie azért.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet