BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól fizet az állami boros cég

dén többet fizet a szőlőért a termelőknek az állami tulajdonú Tokaj Kereskedőház Zrt., a cégnél jelentős borászati technológiai fejlesztések kezdődtek meg, és befejeződött az európai szinten egyedülálló termőhely- és ültetvény felmérés.

2015. július 22. szerda, 13:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A felvásárlási árakat már meghirdették, azok minőségtől függően differenciáltak. Idén a magas minőségű, késői szüretelésű szőlő kilójáért a vállalat prémium termelői programjához csatlakozó termelők akár 400 forintot is kaphatnak, míg az első osztályú aszú kilójáért 2500 forintot fizetnek - mondta Gaálné Király Enikő, a Tokaj Kereskedőház Zrt. vezérigazgatója.

A kereskedőház 2015-ben mintegy 1100 hektár területről, több mint másfél ezer termelőtől százezer mázsa szőlő felvásárlását tervezi, erre a célra 2 milliárd forintot fordítanak.

Egy hosszú távú beruházás keretében 2,5 milliárd forintból elkészült egy 66 ezer hektoliter kapacitású tartálycsarnok, idén pedig egy modern palackozó üzem épül meg, 1,8 milliárd forintból.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet