Az ellenzék által hevesen bírált változtatás kimondja, hogy az orosz és a magyar kijelölt szervezetek és alvállalkozóik által kötött szerződésekben szereplő üzleti és műszaki adatok, valamint a megvalósítási megállapodások és az egyezmény előkészítésével kapcsolatos, a döntéseket megalapozó adatok a keletkezésüktől számított harminc évig közérdekű adatként nem ismerhetők meg.
A Fidesz szerint a paksi bővítés az energiabiztonságot szolgálja, így az egész ország ellen való a projekt támadása, a titkosítás pedig a többi közt nemzetbiztonsági okokkal magyarázható. Az MSZP viszont minden idők legnagyobb korrupciós ügyének minősítette a beruházást. A Jobbik úgy látja, hogy \"jó cél érdekében is lehet hatalmas pénzt lopni\", az LMP pedig \"a hazaárulás minősített esetének\" nevezte az adatok harminc évre szóló titkosítását.
A Paks2 beruházás folyamatos ellenőrzése - a közpénzek elköltésének és a közbeszerzések lebonyolításának ellenőrzésén keresztül - nyilvánvaló közérdek, ami az ország érdekeit szolgálja. Mindezt még a Fidesz Alaptörvénye is rögzíti: \"mindenkinek joga van személyes adatai védelméhez, valamint a közérdekű adatok megismeréséhez és terjesztéséhez.\" A Paks2 építésének esetében több ezer milliárd forintnyi közpénz elköltéséről van szó. Semmi nem indokolja, hogy a beruházás minden fontos részletét akár csak egy évre is titkosítsák, a 30 év pedig végképp indokolhatatlan.
Magyarország érdeke a Paks2 beruházás leállítása, mert az évtizedekre orosz függésbe taszítja az országot, ráadásul a befektetés soha nem fogja megérni a magyar embereknek.
