BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vádat emeltek a parlamenti képviselő ellen

Vádat emelt az ügyészség Hiszékeny Dezső országgyűlési képviselő és társa ellen - közölte a vádhatóság.

2015. január 23. péntek, 11:32

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Központi Nyomozó Főügyészség Hiszékeny Dezső (MSZP) országgyűlési képviselő ellen vezető beosztású személy által elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt a mai napon vádat emelt a Fővárosi Törvényszéken.

A vád szerint 2013. januárjában Hiszékeny Dezső akkori alpolgármester - akinek a működési körébe tartozott a kerület üzlethelyiségeinek, lakásainak kezelése - közvetítő útján jogtalanul 5 millió forintot kért a saját részére azért, hogy egy, az önkormányzat tulajdonában lévő üzlethelyiség bérleti jogát a vállalkozónak juttassa. A jogtalan vagyoni előny átadására végül nem került sor, de a törvény szerint a bűncselekmény ettől függetlenül befejezett.

A vádiratban szereplő korrupciós bűncselekmény kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Ez is érdekelhet