BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Állami szuperközműcég: mindjárt indul

Tavasszal a lakossági földgázszolgáltatással megkezdi működését az állami közműcég, ezt követően pedig a társaság megjelenik az áram-, majd a távhő-szolgáltatói ágazatban is - adta hírül a Miniszterelnökség.

2015. január 12. hétfő, 12:04

Fotó: Napi Gazdaság / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A tárca egyúttal visszautasítja az állami közműcég indulásának késlekedésével kapcsolatos, \"félrevezető sajtóhíreket\".

A Lázár János vezette Miniszterelnökség szerint az állami közműszolgáltatás rendszerének megszervezése gőzerővel folyik. A korábbi bejelentéseknek megfelelően a nemzeti közműszolgáltatás rendszere a következő két-három évben elnyeri végső formáját és üzemméretét. A nemzeti közművállalat célja az energia méltányos áron történő elérésének biztosítása, az ellátásbiztonság növelése egy üzletileg hosszú távon fenntartható állami szolgáltatói modell megvalósításával - fogalmaztak a tárcánál.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet