BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig sok tankönvy hiányzik az iskolákból

Három és fél hónappal a tanévkezdés után még több mint másfél ezer kötet pótlását várja a Könyvtárellátó Kft. az állami tulajdonba vett két nagy kiadótól, az Apáczai Kiadótól és a Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadótól – értesült a Magyar Nemzet.

2014. december 16. kedd, 08:49

Fotó: Napi Gazdaság / Napi Gazdaság​​
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Beszállították a Könyvtárellátó (Kello) Kft.-nek a készleten lévő összes tankönyvet az állami fennhatóság alá tartozó kiadók, ennek ellenére december közepére a könyvek egy része még mindig nem jutott el az iskolákba, sőt még a terjesztőhöz sem.

Az állami tankönyvfejlesztésért felelős Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) a lapot úgy tájékoztatta, az úgynevezett kísérleti tankönyvekből hiánytalanul megtörtént a kiszállítás. A készleten lévő tankönyvekre leadott rendeléseket októberben teljesítette az OFI, valamint az állami tulajdonba vett Apáczai Kiadó (AP) és a Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadó (NTK) is. A két utóbbi cégtől ugyanakkor még mindig vár a Kello összesen 1600 kötetet, ezekből újakat kell nyomtatni, mert nem készült belőlük elég példány.

Az OFI szerint a még hiányzó könyvek aránya összességében elenyésző, az iskolák ugyanis 11 841 949 könyvet igényeltek az alap- és pótrendelések során.

A lap információi szerint a hiányzó kötetek között nemcsak tankönyvek, de munkafüzetek is vannak, amelyek helyettesítése a tankönyveknél nagyobb fejtörést okoz a tanároknak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet