BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az NGM magát ünnepli

A Nemzetgazdasági Tervezési Hivatal (NTH) jogutód nélkül megszűnik 2014. december 31-el. Feladatait a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) szervezeti egységei veszik át. A lépés egymilliárdos megtakarítást hoz - adta hírül a tárca.

2014. december 16. kedd, 09:26

Fotó: Napi Gazdaság / Déri Miklós
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az NGM háttérintézményeként működő NTH fő feladatköre az európai partnerségi megállapodást előkészítő programok kidolgozása volt, ami annak befejeztével és a megállapodás megkötésével megszűnt. A 2011-ben létrehozott hivatal általános feladata egyebek mellett a gazdaságpolitikát megalapozó előrejelzések, elemzések elkészítése, tervezésben való részvétel, szakmai módszertanok kidolgozása volt.

Az NTH az elmúlt két évben a 2014-2020-as ciklusra való felkészülés részeként olyan kiemelt feladatokkal foglalkozott, mint az Országos Területfejlesztési-, illetve az Országos Fejlesztéspolitikai Koncepció megújítása, különféle operatív programok (GINOP, VEKOP) kidolgozása. Az intézmény megmaradt feladatait és folyamatban lévő ügyeit a minisztérium apparátusa veszi át, megszüntetve ezzel a gazdaságtalan párhuzamosságokat a feladatellátásban - adta hírül a nemzetgazdasági tárca.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet