BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghátrált a kormány oktatásügyben is

Az internetadó után az alapítványi iskolák támogatáscsökkentéséről is lemondott a kabinet.

2014. november 8. szombat, 16:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Visszavonja a kormány az alapítványi iskolák támogatásának 25 százalékos csökkentésére vonatkozó tervét - közölte az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete szombaton az MTI-vel, hivatkozva Balog Zoltánnak, az emberi erőforrások miniszterének tájékoztatására. Közleményük szerint a tárcavezető pénteken közölte a hírt Horn Györggyel, az egyesület elnökével.

Azt is írták, hogy megállapodtak: a jövő héten a köznevelési államtitkárság tárgyalásokat kezdeményez az egyesülettel az alapítványi iskolák szerepéről, az intézmények és az állam viszonyának jövőbeni stratégiájáról, lehetőségeiről.

Az alapítványi iskolák támogatásának tervezett csökkentése ellen több ellenzéki párt is tiltakozott. Az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete korábban azt közölte az MTI-vel, hogy a költségvetési források csökkentése nagyon sok intézmény esetében végleges ellehetetlenülést okozna.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet