BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bankok - vége az apró betűs korszaknak

A kormány a jövő héten tárgyalja fair bankokról szóló törvényjavaslatot, a jogszabály megtiltja, hogy a bankok jogosulatlanul emelhessék a kamatot, díjaikat és költségeiket.

2014. november 1. szombat, 17:45

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jövő héten tárgyalja a kormány a fair bankokról szóló törvényjavaslatot, amelynek célja, hogy a bankok tisztességes hitelezési gyakorlatot folytassanak és erős fogyasztóvédelmi garanciák lépjenek életbe 2015-től - közölte az Igazságügyi Minisztérium.

A közlemény szerint az törvénytervezet elfogadása esetén vége lesz az \"apró betűs korszaknak\", átláthatóvá válnak a szerződési feltételek, és a törvény megtiltja, hogy a bankok jogosulatlanul emelhessék a kamatot, a díjaikat és a költségeiket.
Hozzátették: a kormány mellett a kormánypárti frakciók is foglalkoznak a jövő héten az előterjesztéssel.

Az Igazságügyi Minisztérium értékelése szerint a jelenleg is tartó bankok kontra állam perekből eddig egyértelműen látszik, hogy \"a családok állnak nyerésre\".

Miután véget érnek a másodfokú bírósági eljárások, a Kúria januárra lezárhatja a felülvizsgálati eljárásokat és január közepétől egészen az év végéig zajlik majd a devizahitelekkel kapcsolatos elszámolás - ismertették.

A közlemény szerint jövő év novemberéig a bankoknak minden tisztességtelenül elvett forinttal el kell számolniuk; az elszámolás négyszáz bankot és 1,3 millió családot érint. Az Igazságügyi Minisztérium szerint mindennek köszönhetően az átlagos törlesztőrészletek 25-30 százalékkal is csökkenhetnek majd.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet