Hozzátette: aktuális állás szerint a 16-ból egy \"billegő\" egyéni körzet van, a többiben a Fidesz-KDNP jelöltjei állnak nyerésre.
\"A győzteseknek sosem kell magyarázkodnia\" - mondta a négy évvel ezelőttinél alacsonyabb részvétellel kapcsolatos kérdésre válaszolva Borkai Zsolt, hozzátéve, szerinte sok választó lefutottnak tekintette a Fidesz-KDNP győzelmét, hiszen az elmúlt két ciklus eredményei, fejlődése alapján \"szinte teljes mértékben biztosak voltak abban, hogy ez a munka folytatódni fog\".
A most induló ciklus feladatairól szólva kiemelte: számos feladat vár a városra és vezetésére a 2017-ben itt rendezendő Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál kapcsán, de a meglévőn túl is fel kívánnak tárni ipartelepítési lehetőségeket, valamint - további infrastrukturális fejlesztések mellett - szeretnék a mostaninál is élhetőbbé tenni a kisalföldi megyeszékhelyet.
