BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elveszik a szakképzőket a KLIK-től

Munkacsoport jött létre a szakképző intézmények átvételére a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól.

2014. augusztus 22. péntek, 17:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Előkészítő munkacsoport jött létre a szakképzéssel foglalkozó iskolák átvételére a Klebelsberg Intézményfenntartó Központtól (KLIK) - írta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleményében. A közlemény szerint a szakképzésben résztvevő tanulók létszámának növelésében, valamint az ehhez szükséges egyszintű szakképzés-irányítás megteremtésében állapodtak meg a munkacsoportban, amelyet a nemzetgazdasági tárca, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara és az NGM szakképzési háttérintézménye hozott létre.

A szervezeti átalakításra a kormányzati szándék szerint azért kerül sor, hogy a munkaerő-piaci szempontok a szakképző iskolákban az eddiginél hatékonyabban érvényesüljenek - idézi a tárcát az MTI híre alapján az edupress.hu.

A szakképzés-stratégiai ügyeket tárgyaló bizottságban részt vevők között egyetértés van abban, hogy szükség lenne a szakképzés duális rendszerének kiterjesztésére, az egyszintű szakképzés-irányítás megteremtésére, illetve a középfokú képzés szerkezeti átalakítására is - áll a közleményben.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet