Több változást is tervez az Emberi Erőforrások Minisztériumában Balog Zoltán tárcavezető, aki a következő Orbán-kormányban is helyén marad - mindezt maga a miniszter árulta el a HírTV-nek szerdán, mielőtt a kormányülésre a Parlamentbe érkezett volna.
\"Jelentős változások lesznek. Lesz egy kontinuitás az államtitkári karban, de kell egy új csapat is\" - fogalmazott Balog Zoltán.
Hoffmann Rózsa például nem köznevelési államtitkárként folytatja munkáját, hanem az oktatásügyben más feladatot kap - ezt viszont már Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője közölte a HírTV-vel.
\"Hoffmann Rózsa más feladatot kap, de az oktatásügy területén marad\" - jelezte Harrach Péter.
Arra, hogy Pintér Sándor belügyminiszter és Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter is a kabinetben marad, Orbán Viktor miniszterelnök január végén tartott belügyminisztériumi értékelő beszéde alapján következtetett a sajtó. A kormányfő az új életpálya modell bevezetése kapcsán tért ki a tárcavezetők dicséretére.
\"Ezeket persze a választások után meg fogjuk majd tenni, különösen, ha a gazdaságirányításunk, Varga Mihály miniszter úr legalább olyan jól teljesít, mint itt Önöknél a Belügyminisztérium\" - mondta korábban a miniszterelnök.
Martonyi János külügyminiszter azonban nemrég az InfoRádiónak nyilatkozva jelentette be, hogy nem marad a külügyi tárca élén.
\"Régóta eldöntött kérdés, hogy én a külügyminiszteri tevékenységemet ennek a kormánynak a megbízatása megszűnésével befejezem\" - fogalmazott Martonyi János.
A külügyminiszter utódjáról, illetve a többi tárca vezetését érintő esetleges változásokról egyelőre csupán találgatások jelentek meg a sajtóban.
