BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rogán: beszállhat az állam a devizahiteles csomagba

Adókedvezményeket adhat a kormány a bankoknak, ha csökkentik az adósok terheit - derült ki Rogán Antal Hír TV-n elhangzott szavaiból.

2014. április 9. szerda, 09:54

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A politikus Orbán Viktor hétfői sajtótájékoztatóján elhangzott szavaival összecsengő módon azt mondta, a bankadó marad, de a részletszabályairól lehet beszélni. Ennek egyik feltétele, hogy a bankok hajlandóak legyenek cserébe nyújtani valamit a devizahiteleseknek. A kormány kész visszamenőlegesen is szabályozni a devizahitel-szerződések aránytalanságait. Az Alkotmánybíróság felhatalmazta erre a parlamentet - mondta Rogán a televízióban, hozzátéve: a határozat egyenlő tehermegosztást ír elő a bank és az ügyfél között.

A parlament tud majd döntést hozni a devizahiteles ügyekben, aminek Rogán szerint még ebben az évben meg kell születnie. Szerinte 2014-ben kialakul egy menetrend, ami alapján végleg kivezetik a devizahiteleket Magyarországról.

A Magyar Nemzet értesülése szerint döntés csak ősszel várható a devizahiteles csomagról, akkor egészíti ki tavaly decemberi jogegységi határozatát a Kúria, utána dönthet a parlament. Erről részletesen itt olvashat.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet