BUX 139625.26 0,0 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Így verik át a boltokban

Megerősítette a kereskedőket tömörítő szervezet főtitkára, hogy léteznek módszerek az online kasszarendszer kijátszására, ugyanakkor hangsúlyozta, semmiképpen sincs szó tömeges jelenségről - írja a Magyar Nemzet pénteki számában.

2014. március 28. péntek, 07:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára a lapnak elmondta: az előírások szerint az új kassza bekötése után a kereskedőnek ki kell vonnia a forgalomból a régi gépet, de a készülék továbbra is használható, például a vállalkozás áruforgalmi nyilvántartásához, adatszolgáltatás céljából.

Vagyis arra van lehetőség, hogy a kereskedő saját célra a továbbiakban is vezesse bevételeit a régi kasszában, nyugtát azonban nem adhat vele az online pénztárgépek beüzemelése után - mutatott rá a főtitkár. Szerinte a boltos megteheti, hogy egy-egy vásárlónak a régi géppel nyomtatja ki a nyugtának látszó bizonylatot, miközben az új pénztárgépbe nem üti be a bevételt.

Vámos György szerint ezzel azonban jelentősen megnő a lebukás veszélye, mivel az új rendszerben az adóhatóság nagyon alaposan tudja elemezni a kasszától érkező adatokat, és a legkisebb gyanú esetén is várható a helyszíni ellenőrzés.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet