BUX 138724.73 -0,55 %
OTP 44710 -0,47 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áprilisi választás: már érkeznek a szavazatok

Megérkeztek az első levélszavazatok a Nemzeti Választási Irodához (NVI) - jelentette be Pálffy Ilona, az NVI elnöke.

2014. március 20. csütörtök, 18:51

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A magyarországi lakcímmel nem rendelkezők levélben szavazhatnak az április 6-i országgyűlési választáson, az NVI a héten postázta ki a szavazólapot és a választópolgár azonosításához szükséges nyilatkozatot tartalmazó levélcsomagokat a levélben szavazóknak. Összesen 208 ezer levélcsomag készült el, az NVI 168 ezer levélcsomagot küldött ki postán.

Szerdán megérkezett az NVI-hez az első nyolc levélszavazat - jelentette be Pálffy Ilona. E levélszavazatokat Magyarországon adták fel, azért érkezhettek meg ilyen hamar.

Az NVI azonban csak március 29-étől bonthatja fel a levélszavazatok külső borítékát, és akkor kezdheti meg (a szavazatot tartalmazó boríték felbontása nélkül) a választópolgár azonosítását, azaz a nyilatkozatban lévő adatok összevetését a nyilvántartásban lévővel.
A szavazatot tartalmazó borítékot azonban csak a voksolás befejezése után bonthatják fel az NVI-ben, és akkor kezdődhet a voksok összeszámlálása is.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet