BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Brüsszelbe és Dublinba utazik

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben részt vesz az Európai Unió állam- és kormányfőinek az ukrán válsággal foglalkozó, rendkívüli csúcstalálkozóján, majd még aznap Dublinba utazik az Európai Néppárt kétnapos tanácskozására, ahol pénteken fel is szólal - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője szerdán az MTI-vel.

2014. március 5. szerda, 11:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dublini kongresszuson a résztvevők megvitatják a néppárt európai parlamenti (EP) választási programját, és megválasztják \"csúcsjelöltjüket\" az Európai Bizottság elnöki posztjára.

Az Európai Néppárt honlapján elérhető tájékoztatás szerint a tanácskozáson jelen lesz mások mellett José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke, Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke, Angela Merkel német kancellár, Mariano Rajoy spanyol miniszterelnök és Donald Tusk lengyel kormányfő. Az ír fővárosba várják továbbá Ukrajnából Arszenyij Jacenyuk miniszterelnököt - akivel ezt megelőzően Brüsszelben is egyeztetnek az uniós állam- és kormányfők -, Julija Timosenko volt kormányfőt és Vitalij Klicskót, az Ütés (UDAR) párt vezetőjét is.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet