BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszélyes halkonzervekre bukkantak Magyarországon

Hetvenhétezer doboz lett sprotnira vár megsemmisítés.

2014. január 16. csütörtök, 18:27

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei határérték feletti benzolszármazékot mutattak ki Lettországból származó tengeri halkonzervekben - közölte Bognár Lajos, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) élelmiszerlánc-felügyeletért és agrárigazgatásért felelős helyettes államtitkára csütörtökön az MTI érdeklődésére.

Az Európai Unió az élelmiszerbiztonságot szavatoló gyorsriasztási rendszerére a magyar élelmiszerlánc-biztonsági hatóság január 9-én tette fel az ezzel kapcsolatos riasztást.

A 160 grammos, sprotnit tartalmazó, összesen mintegy 77 ezer darab Lettországból származó tengeri halkonzervet az ellenőrök levetették a boltok polcairól. Ez a mennyiség bő 12 tonnát jelent.

A tengeri halkonzerveket, amennyiben azokat Lettország visszafogadja, visszaszállítják a balti országba, amennyiben nem, Magyarországon semmisítik meg azokat - tájékoztatott a helyettes államtitkár.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet