BUX 139848.57 0,16 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra lecsapott a NAV - ezúttal egy "szellempláza" bánta

Adózatlan termékek után kutatva adóellenőrök, pénzügyőrök szállták meg hétfőn a Budapest XV. kerületében található „szellemplázát”. Az akció jelenleg is zajlik, de már most látszik, hogy az ügyben jelentős bírságra és büntetőjogi felelősségre vonásra lehet számítani – írja közleményében a a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), amelynek az illegális távol-keleti árusokkal kapcsolatos tapasztalatai „összecsengenek a sajtóhírekkel”.

2013. december 23. hétfő, 15:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Alapos előkészítést követően összehangolt ellenőrzést végzett az illegális távol-keleti kereskedőknél a NAV hétfőn, Budapesten. Az akció során képbe került csokoládé- és édességkereskedőt fedett próbavásárlással "kínálták meg" az adóellenőrök, de számlát, nyugtát nem kaptak a vásárolt termékekről. Az adóellenőrök helyszíni eljárását azonnali bezárással igyekeztek megakadályozni a zugárusok. A helyszínre érkező pénzügyőrök határozott fellépését követően jelenleg folyik az árukészlet számbavétele.

Már a vizsgálat jelenlegi szakaszában is látszik, hogy az ügyben nagy összegű mulasztási bírságot szab ki az adóhivatal. Az ellenőrzéssorozatnak büntetőjogi következményei lesznek; az eljárást a NAV pénzügyi nyomozói folytatják le.

Az illegális távol-keleti árusok tevékenységének felszámolására a NAV az idén csak a fővárosban több mint félezer eljárást indított, csaknem 12 millió forint készpénzt és több százmillió forint értékű árut foglalt le.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet