BUX 139693.91 0,05 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Trükköztek a szolgáltatók? - újabb lépés jön a rezsikampányban

Befagyasztaná a Fidesz a földgáz rendszerhasználati és egyetemes szolgáltatási díjakat.

2013. október 31. csütörtök, 10:36

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fidesz a földgázellátási törvény módosítását kezdeményezi annak érdekében, hogy a rendszerhasználati és egyetemes szolgáltatási díjakat határozatlan ideig ne módosíthassák. Ezt Németh Szilárd, a párt országgyűlési képviselője jelentette be csütörtökön a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Karcagon.

A jelenlegi szabályozás szerint bizonyos ciklusonként - kettő-négy évente - meg kell határozni az egyetemes szolgáltatási díjakat.

A Fidesz rezsicsökkentésért felelős politikusa sajtótájékoztatón közölte, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatalnak a tervek szerint nem kell új díjakat meghatároznia, a régi díjakon kell a számlákat megkapniuk a fogyasztóknak.

A képviselő szerint erre azért van szükség, mert a szolgáltatók alacsonyabb fogyasztás esetén ennek a díjnak az emelésével \"trükköztek\", így biztosítva a magas bevételeket.

\"Ez a fordított arányosság is bizonyíték arra, hogy a szolgáltatók azt csináltak, amit akartak: ha kevesebb a fogyasztás, akkor majd drágábban adjuk, és akkor is megmaradunk a pénzünknél\" - fogalmazott Németh Szilárd.

A törvénymódosítás véleménye szerint szükséges ahhoz, hogy semmi se veszélyeztesse a rezsicsökkentés politikáját.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet