BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Most kell nagyon vigyázni az autósoknak!

Októberben és novemberben törik a legtöbb autó.

2013. október 8. kedd, 19:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megugrik az autók sérülésével járó balesetek száma az őszi hónapokban: a genertel.hu online biztosító adatai szerint a havi átlagos töréskárhoz képest októberben 17,3, novemberben 18,1 százalékkal több olyan baleset történik, amely az autók törésével jár.

Az adatok a biztosító elmúlt négyéves statisztikájából származnak. Az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében a biztosító hozzáteszi: a töréskárok az esetek több mint felében nem haladják meg a 200 ezer forintot.

A töréskárral végződő balesetek október-novemberi megugrását azzal magyarázza a biztosító, hogy a tulajdonosok nem készítik fel időben autóikat a hideg hónapokra, illetve a vezetők lassan veszik tudomásul, amikor megváltoznak az útviszonyok.

A károk többségének három oka van: a síkos úton hosszabb a fékút, a köd miatt gyakoriak a ráfutásos balesetek, illetve az időjárás miatt dekoncentráltak a vezetők.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet