BUX 138371.35 -0,81 %
OTP 44600 -0,71 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varga Mihály: Megszűnik a pénzügyi jogok biztosának hivatala

Felmentését kérte a pénzügyi jogok biztosa a nemzetgazdasági minisztertől, és Varga Mihály nemcsak őt engedte el, hanem egyúttal a hivatalát is megszünteti. A miniszter az InfoRádiónak azt mondta: Doubravszky György a jegybankban képviseli tovább a pénzügyi jogokat, a nemzetgazdasági tárca pedig évente 177 millió forintot takarít meg.

2013. október 4. péntek, 15:58

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az InfoRádiónak azt mondta: nemcsak Doubravszky György távozását fogadta el, de az ombudsman hivatalát is megszünteti, mert a Magyar Nemzeti Bank és a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete összevonása után a jegybank erős fogyasztóvédelmi szerepet tölt be, megfelelően képes őrködni a pénzügyi jogok biztonsága felett.

Hozzátette: a pénzügyi ombudsman hivatalának megszüntetésével a költségvetés mintegy 177 millió forintot takarít meg évente.

Varga Mihály kiemelte, Doubravszky Györgynek nem jár végkielégítés.

Doubravszky György a Hiteltársulás Facebook-oldalán korábban közölte: a jegybank most alakuló Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Központjának lesz a vezetője.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet