BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy embereivel bővül a jegybanki vezérkar

Windisch László lesz a jegybank harmadik alelnöke, és Kandrács Csaba a monetáris tanács új tagja - értesült az Origo.

2013. szeptember 30. hétfő, 11:18

Fotó: Napi Gazdaság / Koncz György
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Windisch László lehet a jegybank új, harmadik alelnöke, a gazdasági bizottság ma hallgatja meg az alelnökjelöltet. A 35 éves Windisch a pénzügyi felügyeletért felelős alelnök lesz, miután október 1-jével megszűnik a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete, és beolvad a jegybankba. A leendő Windisch 2002-től az adóhivatalnál dolgozott, viszont bankban vagy biztosítónál nem volt állásban - igaz, tavaly júniustól idén májusig az Eximbank fb-tagja volt, így a hozzá rendelt terület neki is új lesz. Idén, miután Matolcsyból jegybankelnök lett márciusban, májusban Windisch is követte az MNB-be, ahol az elnök a költségvetési elemzések terület vezetésével bízta meg.

Windisch kinevezése azt is magával hozza, hogy kell még egy embert választani a jegybank monetáris tanácsába. Az új tag a 33 éves Kandrács Csaba lesz, aki szintén Matolcsy alatt dolgozott a nemzetgazdasági tárcánál. Az államkincstárért felelős helyettes államtitkár volt 2012 közepétől, majd a kincstár élére is kinevezték, de miután Varga Mihály váltotta Matolcsyt a Nemzetgazdasági Minisztérium élén, Kandrácsnak mennie kellett. Az NGM-es pályafutása előtt a Rogán Antal vezette ötödik kerület pénzügyi osztályán dolgozott 2009-től, azt megelőzően pedig az NGM elődjénél, a Pénzügyminisztériumban járta a ranglétrát 2003-tól az uniós források elosztásával kapcsolatos részlegeken.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet