BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belebukott az új imázsba a Danske vezére

Nem sokkal a dán Danske Bank új szlogenjét (\"New Normal\") reklámozó botrányos videó megjelenése után felmentette az igazgatóság a pénzintézet vezérigazgatóját, Eivind Koldingot.

2013. szeptember 17. kedd, 06:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az indoklás szerint nem kételkednek a menedzser szakértelmében, de a bankvilághoz közelebb álló vezetőt szeretnének a pénzintézet élén látni. Koldingot mindössze 19 hónappal ezelőtt igazolták a világ legnagyobb tengeri konténerszállító társasága, a Maersk éléről. A vezérigazgató a Financial Timesnak egy évvel ezelőtt adott interjújában három feltételhez kötötte a bank jövedelemtermelő képességének helyreállítását: el kell bocsátani a 20 ezer alkalmazottból háromezret, le kell zárni a korábbi ír és dán ingatlanpiaci befektetések miatti veszteségek leírását, illetve növelni kell a rövid futamidejű hitelek kamatát. Látva a dán gazdaság lomhaságát, a szakértők az utóbbit már akkor is irreálisnak tartották.

A Danske Bank nagyon megégette magát az ír és a dán ingatlanpiaci válságban, ezért a Kolding-féle vezetés arra az üzenetre akarta építeni a pénzintézet új imázsát, amely szerint megértve az idők szavát a bank a változó világgal együtt változik. Ezt azonban egy olyan reklámmal \"sikerült\" alátámasztania, amely egyebek mellett egy a bankok ellen lázadó, a rendőrökre kockakövet hajító Wall Street-i tüntetőt is megjelenített. A kommunikációs vezetőt elbocsátották, ám úgy tűnik, ez nem volt elég az igazgatóságnak, amely a 16 éve a Danskénél dolgozó Thomas Borgent ültette Kolding helyére.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet