BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rendkívüli parlamenti ülést akar Rogán

A Fidesz frakcióvezetője rendkívüli országgyűlési ülés összehívását kezdeményezi augusztus 26-27-re a pedagógusok béremelésével kapcsolatos törvényi változások elfogadása érdekében.

2013. augusztus 6. kedd, 14:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ezt Rogán Antal kedden újságírók előtt jelentette be, miután más témában - az ombudsmanjelölésről - egyeztetett Áder János államfővel.

A frakcióvezető hozzátette: a béremelések szeptemberi bevezetéséhez szükséges a parlament döntése is, és a kormánypártok szerint ez egy \"kellően fontos\" kérdés ahhoz, hogy az Országgyűlés még szeptember eleje előtt összeüljön.
Rogán Antal arra kérte a köztársasági elnököt, hogy hivatala \"sürgősséggel vizsgálja meg a törvény kihirdetésének a lehetőségét\".

Hoffmann Rózsa az Emberi Erőforrások Minisztériumának köznevelésért felelős államtitkára korábban a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában úgy nyilatkozott: a korábban elfogadott törvény szerint az iskolákban, óvodákban, kollégiumokban pedagógus munkakörben pedagógus végzettséggel dolgozók kaptak volna csak béremelést. A kormány viszont úgy döntött, hogy kiterjesztik a jogosultak körét, viszont kisebb lesz a béremelés mértéke.

Ha a parlament elfogadja a módosítást, akkor a pedagógiai szakszolgálatokban és intézetekben, gyermekvédelmi intézményekben pedagógusi munkát végzők is kapnak béremelést. Ennek mértéke az eredetileg tervezett emelés összegének hatvan százaléka, majd minden év szeptemberében tíz százalék 2017-ig.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet