BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az elemzők szerint nem jó üzlet az IMF-hitel végtörlesztése

A nyugdíjpénztári vagyon felhasználása nélkül nőtt volna az elmúlt években a GDP arányos államadósság - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Madár István, a portfolio.hu vezető elemzője. Árokszállási Zoltán, az Erste Bank elemzője pedig úgy látta, hogy az IMF-hitel végtörlesztése némi ráfizetést is jelent az ország számára.

2013. augusztus 1. csütörtök, 08:28

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Nagyjából 80 százalékra viszi le a most valamivel több mint 82 százalékos GDP-arányos államadósságot az IMF-hitel végtörlesztése, több éves távlatban azonban nem csökkent jelentősen Magyarország adóssága - mondta Madár István a portfolio.hu vezető elemzője az InfoRádió Aréna című műsorában.

\"Körülbelül 82 százalékon volt az államadósság-ráta 2010 közepén-végén. Ehhez képest most mondjuk év végén lesz 79 százalék, ez a 3 százalékos adósságcsökkenés pedig úgy zajlott le, hogy ezen közben szigorúan nézve a magánnyugdíj-pénztárak államosítása technikai alapon is önmagában 7 százalékpontot magyaráz. Tehát enélkül valójában az államadósságunk növekedett volna jó néhány százalékpontot, és akkor föl lehet tenni a kérdést, hogy hol lehet itt akkor az oka és miért nem csökken az államadósságunk rendesen\" - fogalmazott.

Árokszállási Zoltán, az Erste Bank elemzője úgy vélte, hogy azzal, hogy a kormány korábban fizeti vissza az IMF-hitelt még valamelyest rá is fizet.

\"Én azt gondolom, hogy ennek nagy nyeresége nincs, sőt mivel az IMF a legolcsóbb devizaforrás, azt lehet mondani, hogy ennek egy nagyon pici ráfizetése is van.\"

Árokszállási Zoltán hozzátette, a kabinet számára szükségszerűvé vált az államadósság csökkentése, mivel ha nem tenné, nem tudná tartani a saját adósság-csökkentési szabályát.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet