BUX 138459.44 -0,74 %
OTP 44620 -0,67 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarország bekerült a FAO tanácsába

Magyarország az Egyesült Nemzetek Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) legfőbb döntéshozó szervének tagja lett - közölte Hamar Balázs, Magyarország állandó képviselője a római székhelyű ENSZ-szervezetben.

2013. június 21. péntek, 20:26

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Magyarország, Oroszország és Törökország lett péntektől a FAO tanácsának új tagja az európai régió képviseletében. A mandátum mostantól a következő három évre szól. Magyarország utoljára 1999-2001 között volt a tanács tagja.

"Az, hogy Magyarországot beválasztották a tanácsba, elismerése annak, hogy hazánk aktívan vesz részt a FAO munkájában" - nyilatkozta Hamar az MTI-nek.

A FAO legfelső döntéshozatali szerve a konferencia, amely kétévente tartja üléseit mind a 194 FAO-tagállam részvételével.

A konferencia ülései között a FAO tanácsa a szervezet legfőbb döntéshozó szerve. Negyvenkilenc tagállam alkotja, évente háromszor-négyszer ülésezik, és minden évben tagjainak közel egyharmadát újítja meg régiók szerint . Az európai régiónak a tanácsban tíz helye van.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet