BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még az idén elkészül a Nemzeti Épületenergetikai Stratégia

Az épületek energiahatékonysági korszerűsítésében mérföldkő lesz a Nemzeti Épületenergetikai Stratégia, amely még 2013-ban elkészül - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) pénteken az MTI-vel.

2013. május 24. péntek, 17:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A stratégia a Belügyminisztérium által készített költségoptimalizálási programon túl több mint 23 ezer épület épületenergetikai adatai, továbbá számos mérnök és közgazdász munkája alapján jön létre.

A munka nagyságát jelzi, hogy a 2012-ben indult tervezés várhatóan az őszig készül el, és megfelelő szakmai alapot teremt egy átgondolt, megalapozott és fenntartható épület-felújítási program indításához - áll a kommünikében.

A közlemény idézi Horváth Attila Imre zöldgazdaság fejlesztéséért, klímapolitikáért és kiemelt közszolgáltatásokért felelős helyettes államtitkárt, aki hangsúlyozta: az épületek energiahatékonysági korszerűsítését a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium prioritásként kezeli. A kormányzat ezen belül is kiemelt fontosságúnak tartja a panellakásokban élők energiahatékonysági törekvéseinek a támogatását.

Ezért a tárca tavaly év végén új lendületet adott a panelprogramnak, a szükséges források átcsoportosításának megkezdésével. Az NFM minden évben számos épületenergetikai támogatási programot hirdet meg és folyamatosan vizsgálja új konstrukciók kiírásának lehetőségeit - hangsúlyozza a közlemény.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet