BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felélte tartalékait a magyar energiaipar

Nem sok tartalék van a magyar energetikában, az infrastrukturális hálózat leromlása emiatt meg is történhetett - hangzott el a Napi Gazdaság Átalakuló energiapiac 2013 című konferenciáján. Videó.

2013. május 21. kedd, 10:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A rezsicsökkentés az államháztartásra is 56 milliárd forint negatív hatást gyakorol − derült ki a Napi Gazdaság energetikai konferenciáján. A távfűtésben a támogatás megemelése miatt nem okoz problémákat a rezsicsökkentés, a fizetési hajlandóság azonban a jelek szerint nem javul, mintegy 30 milliárd forinttal tartozhatnak a fogyasztók.

A szintén távhőszektorban érdekelt kapcsolt erőművi ágazat ugyanakkor tömeges leállásokkal számol, amennyiben a támogatási rendszer és a szabályozás nem változik számukra kedvezően. Nem látszik jobbnak a helyzet a megújuló energia területén sem, a szakértők szerint  a jelenlegi szabályozási és támogatási környezet miatt a befektetők a szomszédos országok mellett döntenek, ha régiós beruházásban gondolkodnak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet