BUX 138567.80 -0,67 %
OTP 44400 -1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán: Magyarország a Lego mintájára külön világot épített

Magyarország a Lego mintájára, jóformán teljesen azonos alapelemekből egy külön világot épített ki - mondta Orbán Viktor pénteken Nyíregyházán, a dán világcég új gyárának alapkőletételén.

2013. április 19. péntek, 10:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A miniszterelnök szerint Magyarország bizonyos értelemben a társasághoz hasonló vállalkozásba kezdett 2010-ben. \"Ez ugyan egyáltalán nem játék, de legalább annyi ötletesség és fantázia kell hozzá, mint ahhoz, hogy Lego-elemekből teljesen felépítsünk egy külön világot - fogalmazott a miniszterelnök az ünnepségen.

Hozzátette: a magyaroknak arra kellett vállalkozniuk, hogy a rendelkezésre álló 21. századi elemekből gyakorlatilag újjáépítsék Magyarországot, amelyet különböző belső és külső, történelmi, politikai és gazdasági okok a csőd szélére sodortak.

\"Mi a Lego szellemét követjük, nem azt az utat választottuk, hogy követjük a közismert sablonokat, hanem saját úton indulunk el mind a romok eltakarításában, mind az európai válságkezelésben\" - mondta Orbán Viktor.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet