BUX 139450.18 1,33 %
OTP 44850 1,98 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Matolcsy a kínai jegybankelnökkel találkozott

Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke Csou Hsziao-csuan kínai jegybankelnökkel folytatott megbeszélést a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a Világbank tavaszi gyűlésén - tájékoztatott pénteken az MNB kommunikációs osztálya.

2013. április 19. péntek, 17:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A jegybank honlapján közzétett közlemény szerint a kétoldalú megbeszélésen a monetáris politika aktuális kérdéseit tekintették át. Matolcsy György a kínai jegybankelnököt a növekedési hitelprogram céljairól tájékoztatta, Csou Hsziao-csuan pedig a kínai monetáris politika időszerű kérdéseiről számolt be - olvasható az MNB közleményében. Az IMF és a Világbank tavaszi gyűlésén a magyar jegybank képviseletében Matolcsy György elnök és Balog Ádám alelnök vesz részt.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet