BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Belvíz miatt késik a vetés

Késnek a kora tavaszi vetésekkel a gazdák a belvíz miatt és a későbbi vetésű kukorica, valamint a napraforgó sorsa is bizonytalan - derül ki a szerdai Világgazdaságból.

2013. április 3. szerda, 07:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lapnak Raskó György agrárközgazdász elmondta: úgy tűnik április közepe előtt nem lehet a cukorrépát, a tavaszi árpát és a zabot vetni. A későbbi vetésű növényekhez - napraforgóhoz, kukoricához - pedig már elő kellene készíteni a talajt.

A Népszava szerint több tízezer hektáron nem lehet az elázott földekre menni a gépekkel, a vetési munkák pedig két-három hetet csúsznak. Országosan már mintegy 145 ezer hektárra nőt a belvízzel elöntött terület, ebből 64 ezer vetés-szántó.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet