BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabolcsban ételt osztanak, Giró-Szász a katasztrófavédelmet dícséri

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében tíz településen ételosztásba kezdtek a katonák - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel. Közben a kormányszóvivő kijelentette: az élet- és vagyonvédelem tekintetében százszázalékosan teljesített a katasztrófavédelem, a rendőrség, a tűzoltóság és a mentők a közutakon a hó fogságában rekedt emberekkel kapcsolatban.

2013. március 18. hétfő, 08:57

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a szélsőséges időjárás miatt több településen napok óta szünetel az áramellátás, és emiatt több család már több napja nem jutott meleg ételhez. A Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnokság, az MH 5. Bocskai István Lövészdandár bevonásával hétfőn tíz településen kezdett ételosztásba. A katonák Buj, Vasmegyer, Újdombrád, Tiszarád, Sényő, Kék, Székely, Nyíribrony, Szabolcs és Tiszanagyfalu-Virányos mintegy 5 ezer lakosának napi kétszeri étkezését biztosítják.
Az ételosztások időpontjáról és helyszínéről a lakosságot a polgármesterek tájékoztatják - olvasható a HM közleményében.

A szóvivő szerint 100 százalékosan teljesített a katasztrófavédelem

Giró-Szász András hétfőn, a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában hozzátette: az elmúlt három napban, váltott műszakban csaknem 30 ezer hivatásos vett részt a mentésben, és tett meg mindent azért, hogy honfitársait és külföldi állampolgárokat a hó fogságából kiszabadítson. A kormányszóvivő szerint emellett kedden, szerdán és csütörtökön folyamatosan adtak ki figyelmeztetéseket az állami szervek, a Belügyminisztérium szervei és a meteorológiai szolgálat is.

Giró-Szász - aki elmondta, hogy maga is \"hó fogságában\" volt - a mentés hatékonyságára vonatkozó kérdésre kifejtette: mindenkinek nagyon nehéz volt, aki ott ragadt, de mindenkinek látnia kell bizonyos szempontból a saját felelősségét is. \"Így nekem is. A saját felelősségemre indultam el, hiszen én is hallottam a figyelmeztetéseket, amelyet korábban napokon át mondtak a különböző állami szervek\" - jegyezte meg.

Máshol is ez volt

Ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy Európában ugyanez a hirtelen jött katasztrófahelyzet nagyon hasonló vagy súlyosabb problémákat okozott, például Belgiumban 1600 kilométernyi hosszúságban alakult ki dugó autópályákon, illetve \"Szlovákiától Németországon át Franciaországig\" 15-20-25 órákat töltöttek el az emberek az autópályán gépkocsijukba zárva. \"Ez nem jelent vigaszt természetesen\", de ez olyan katasztrófahelyzet volt, amely nem csak Magyarországon állt elő - fogalmazott.

Arra a kérdésre, hogy a kormány tervezi-e \"bepótolni\" az így elmaradt nemzeti ünnepet, a kormányszóvivő kijelentette: az elmúlt három és fél napban a kormányzat és az állam megfelelő szervei a katasztrófa megoldásával voltak elfoglalva, nem pedig a nemzeti ünnep pótlásával. Hozzátette: nem hiszi, hogy \"ide-oda lehetne rakni\" a nemzeti ünnepeket.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet