BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nyolc alsórendű mellékút járhatatlan Komárom megyében

Komárom-Esztergom megyében nyolc mellékúton van teljes útzár az időjárás miatt - tájékoztatta a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szóvivője hétfőn az MTI-t. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője hétfőn közölte: a katasztrófavédelem, a honvédség és az áramszolgáltató minden rendelkezésre álló erővel az áramellátás helyreállításán dolgozik Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

2013. március 18. hétfő, 11:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pécsi Norbert Sándor közölte, hogy lezárt útszakaszok találhatók Tardos és Bikol, Naszály és Grébicspuszta, Kocs és Nagyigmánd, Tata és Kömlőd, Bakonysárkány és Kisbér, az M1-es autópálya és Bana közötti mellékúton, Lábatlan térségében, valamint a szőnyi bekötőúton. A Magyar Közút szakemberei és munkagépei éjjel és reggel is folyamatosan dolgoztak a járhatatlan utak felszabadításán.

A fő- és mellékutakon a közlekedők jégbordákkal, hóbordákkal találkozhatnak Tatabánya és Kisbér térségében. Az előrejelzések szerint több megyében is ónos eső hullhat és erős széllökésekre kell számítani Tatabánya tájékán, így ezeken a területeken is érdemes óvatosabban vezetni.

A Magyar Közút Nonprofit Zrt. vasárnap kora este azt közölte, hogy Komárom-Esztergom megyében 13, a korábbi hófúvások miatt járhatatlanná vált mellékút felszabadításán dolgoznak.

Szabolcsban még küzdenek

Az OKF szóvivője, Petróczi Tímea ugyanakkor elmondta: a katasztrófavédelem, a honvédség és az áramszolgáltató minden rendelkezésre álló erővel az áramellátás helyreállításán dolgozik Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. A helyzet rendezése érdekében változatlanul működik a Kossa György dandártábornok, országos iparbiztonsági főfelügyelő vezette országos operatív törzs, vasárnap este pedig a megyébe érkezett a Hunor mentőcsapat is, amely felszerelésével és speciális tudásával segíti az áramellátási zavarok megszüntetéséért folytatott munkát - tette hozzá.

Az operatív törzs vasárnapi ülésén meghatározták azokat a feladatokat, amelyek a gyors helyreállításhoz, a károk felszámolásához szükségesek, valamint pontosították azt is, milyen módon és ütemezésben juttassák a helyszínre a sérült távvezetékoszlopok cseréjéhez kellő betonoszlopokat az E.ON nyíregyházi telephelyéről - ismertette az őrnagy.
Az elektromos hálózat mielőbbi helyreállítása érdekében a mentőszervezet és az áramszolgáltató közös munkacsoportot alakított - tette hozzá Petróczi Tímea. A Magyar Honvédség emellett meleg étel osztásával segíti a rászorultakat, hat lánctalpas járművével pedig az áramszolgáltató munkáját támogatja.

Az áramszolgáltató hétfő délelőtti közlése szerint 43 szabolcsi település 16 293 fogyasztói helyén még mindig nincs áramszolgáltatás a vezetékszakadások, oszlop- és szigetelőtörések miatt. Az áramszünet miatt tizenhat megyei település huszonhárom oktatási-nevelési intézményében rendeltek el ideiglenes tanítási szünetet az önkormányzatok.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet