BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rászakadt a tető a Klebelsberg Intézményfenntartóra

Beomlott Szécsényben a Klebelsberg Intézményfenntartó Központnak és a Városfejlesztő Kft.-nek helyet adó önkormányzati épület tetőszerkezetének egy része kedden kora este, az intézményeket ideiglenesen kiköltöztették, jelenleg a kármentés zajlik a Nógrád megyei városban - tájékoztatta Bagó József jegyző szerdán az MTI-t.

2013. március 13. szerda, 14:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bagó József elmondta: az omlás maga alá temette a belvárosi, Kossuth úti épület kapubejáróját, egy tartószerkezet kidőlt. Szerdán kiköttették a gázt, mivel a vezeték a kapubejáró alatt húzódik, műszaki szakértőt, statikust rendeltek ki, és a helyszínre várják a katasztrófavédelem munkatársait is - tette hozzá. A jegyző azt mondta, most kármentés folyik Szécsényben, a helyreállítás várhatóan milliós nagyságrendű lesz.

Kitért arra, hogy a kárt szenvedett épületet 1850 körül építették, 2004-ben pedig teljes - a tetőszerkezetre is kiterjedő - felújítást végeztek el rajta. A balesetben senki nem sérült meg, az omlás munkaidő után történt. (Képünk illusztráció.)

MTI
MTI

Ez is érdekelhet