BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvolt Matolcsy első MNB-s ülése

Matolcsy György először vett részt az MNB Monetáris Tanácsának ülésén.

2013. március 12. kedd, 14:22

Fotó: Napi Gazdaság / Földi D. Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kedden nem kamatmeghatározó ülést tartott a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa, ez volt az első ülés amelyen Matolcsy György jegybankelnökként részt vett.

Az ülésről az eddigiekhez hasonlóan az MNB csak annyit közölt, hogy a tanács áttekintette a gazdasági és pénzügyi folyamatokat. Meghirdetett ülésezési rendjének megfelelően nem tárgyalta a jegybanki alapkamat megváltoztatását.

Matolcsy György mellett a tanács új tagja Balog Ádám, az MNB új alelnöke és Pleschinger Gyula, a monetáris tanács múlt héten megválasztott tagja.

A monetáris tanács március 26-án tartja következő kamatdöntő ülését. Az ülésen részt vehet még Karvalits Ferenc az MNB legközelebb távozó alelnöke, akinek megbízatása március 27-én jár le.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet