BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyelőre mégsem államosítják a közvilágítást

Visszavonta a közvilágítás államosítását célzó törvénymódosító javaslatát György István fideszes parlamenti képviselő, budapesti főpolgármester-helyettes.

2013. március 6. szerda, 08:16

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Napi Gazdaság szerdai számának cikke

Szakmai vélemények már korábban meglepőnek és érthetetlennek nevezték, hogy a kormánypárti honatya úgy módosította volna a villamosenergia-törvényt, hogy a közvilágítási közmű kizárólag az állam és az ellátásért felelős − vagyis az önkormányzatok − tulajdonába tartozhat (Napi Gazdaság, 2013. február 26.).

A közvilágítási közművek vidéken jellemzően a helyi szolgáltatók tulajdonában vannak, de önkormányzati tulajdonra is van példa, Budapesten azonban egy hibrid rendszer működik, vagyis részben az önkormányzat, részben a helyi szolgáltató a tulajdonos.

Értesüléseink szerint a módosító elsősorban a fővárosi helyzetet \"rendezte\" volna, szakértők ugyanakkor már a benyújtást követően valószínűsítették, hogy nem feltétlenül megy át \"csont nélkül\" az országgyűlésen a jogilag is problémásnak tűnő indítvány.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet