BUX 138530.74 -0,69 %
OTP 44640 -0,62 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön az ötszázalékos béremelés?

A munkavállalói oldal konszenzusos, 4-5,2 százalékos, sávos béremelési ajánlást tett a munkaadóknak a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma munkaadói és munkavállalói képviselőinek hétfői találkozóján - közölte a Liga az MTI-vel.

2013. február 25. hétfő, 18:01

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közlemény szerint a találkozón, amelynek célja a munkaadók és a munkavállalók közös álláspontjának kidolgozása volt, egyelőre csak részeredmények születtek. A munkavállalói oldalon ülő három konföderáció közös álláspontja a bérajánlásra a javasolt 4-5,2 százalékos sávon belül az aktuális foglalkoztatottsági viszonyok, a vállalatok jövedelmezősége, a bérstruktúra, valamint a piaci kilátások alapján adna lehetőséget a munkáltatóknak a béremelés mértékének meghatározására.

A közlemény szerint a munkaadói oldalon egyesek elképzelhetőnek tartanának egy inflációkövető emelést, míg mások ragaszkodnak ahhoz, hogy addig ne legyen béremelés, amíg tart a recesszió. Az egyelőre kétoldalú tárgyalásokat jövő hétfőn folytatják a felek - áll a közleményben.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet