BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyártól jön a birtokregiszter

A jelenleg kidolgozás alatt álló egységes országos földnyilvántartó rendszernek köszönhetően a jövőben már egyértelművé válhat, hogy Magyarországon ki mekkora területet művel - közölte a Magyar Nemzettel Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter.

2013. január 24. csütörtök, 07:42

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A napilap csütörtöki számában megjelent cikk szerint július elsejétől pontosan ki lehet majd mutatni, hogy egy adott magánszemély vagy gazdálkodó szervezet mekkora területet művel, s ezáltal az is megállapíthatóvá válik, ha valaki túllépi a törvényi korlátozásokat.

A miniszter tájékoztatása szerint a nyár elejére készülhet el az ehhez szükséges földhasználati nyilvántartás, amely tartalmazni fogja az ország teljes területén használt birtokok méretét és aranykorona-értékét, illetve az azt megművelők kilétét, s a használt földek fekvése szerint illetékes földhivatalokat is - olvasható a lapban.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet