BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellélegezhet Tarlós, közbelép az állam

Budapest és a kerületek adósságainak 40 százalékát is rendezné az állam - az állami feladatátvállalással csaknem arányos mértékben.

2012. december 5. szerda, 10:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

December 13-án a kerületekkel, a Budapesti Önkormányzati Szövetséggel (BÖSZ), 18-án pedig a főváros vezetésével tárgyalnak a kormány képviselői az önkormányzatok állami adósságátvállalásáról - tudta meg a Magyar Hírlap fideszes forrásokból. Az adósság - az állami feladatátvállalással csaknem arányos mértékben való - részleges, 40 százalékos átvállalásáról lehet szó, de összességében ez is több tízmilliárdos tételt jelent.

Tarlós István főpolgármestert, aki tegnap Orbán Viktor kormányfővel találkozott, zsúfolt programja miatt nem érte el a lap, Láng Zsolt, a BÖSZ elnöke pedig azt mondta az újságnak, várják a kormány megkeresését, de az ügyben ez eddig nem történt meg. A II. kerület fideszes vezetője szerint nagyon valószínű, hogy jövőre csúszik át az egyeztetés.

Az ötezer fő feletti települések adósságrendezését a jövő év június végéig tervezi végigvinni a kormány. A 2012-es költségvetésből finanszírozzák az ötezer fő alatti települések adósságának átvállalását. Tállai András önkormányzati államtitkár tegnap Sárbogárdon arról beszélt, az állam 1758, ötezer lakosúnál kisebb település adósságát rendezi az év végéig. Az önkormányzatok és a hitelezők vélhetően a két ünnep között hozzájutnak a pénzükhöz - írta a Magyar Hírlap.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet