BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkentette a kamatot a lengyel jegybank

A lengyel jegybank a szakértői várakozásoknak megfelelően 25 bázispontos kamatcsökkentésről döntött szerdán, miután három éve a legalacsonyabb ütemre lassult a gazdasági növekedés.

2012. december 5. szerda, 14:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kamatszint ezzel 4,25 százalékra csökkent. A lengyel jegybank több mint három év után a múlt hónapban hajtott végre először kamatcsökkentést, ami ugyancsak 25 bázispontos volt.

A Reuters által megkérdezett 25 elemző mindegyike arra számított, hogy decemberben folytatódik a múlt hónapban megkezdett kamatcsökkentő sorozat. Közülük egyetlen elemző számított 50 bázispontos csökkentésre, míg az elsöprő többség 25 bázispontos kamatcsökkentést várt.

Miközben egész Európa, sőt a világ országainak gazdasága erősen megsínylette az elmúlt éveket, a lengyel GDP rendületlenül nőtt: 2008-ban 5,1 százalékkal, a világgazdaság számára legvészesebb 2009-es évben is 1,6 százalékkal, 2010-ben 3,9 százalékkal, tavaly pedig 4,1 százalékkal gyarapodott nagy belső piacának köszönhetően az ország.

Az idén azonban jelentősen lassul a növekedési ütem. A bővülés a harmadik negyedévben évi 1,4 százalékra lassult a második negyedévi 2,3 százalékról és az első negyedévi 3,6 százalékról éves összevetésben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet